Онейроїд - сновидне затьмарення свідомості з напливом мимоволі виникаючих фантастичних уявлень, мрій

Найстаріший полтавський рок-гурт дав семигодинний концерт на честь свого 25-річчя

10.12.2017, Зміст

До участі в концерті «Онейроїд» запросив музикантів, котрі грали в гурті в різні періоди його творчості, а також колективи, з якими він співпрацював за час свого існування. Серед гостей свята – «Стрибожі внуці», «Ордер на ареsht», «Трансформер», «Майор Пронін», «Ктулху», «Вій». Усі вони не просто прийшли підтримати винуватців свята, а виступали разом з ювілярами на сцені. Ще однією родзинкою вечора стало те, що сам «Онейроїд» виходив на сцену у складі різних років. Цього вечора навіть автор текстів Анатолій Волик, котрий не грав з гуртом з 1999 року, узяв до рук бас-гітару.

Серед відвідувачів концерту – переважно шанувальники «Онейроїда». Одні з них слідкують за творчістю колективу кілька років, інші нещодавно відкрили її для себе. А були і ті, хто прийшов послухати виступи інших гуртів:

«Я за творчістю не слідкую, чесно зізнаюся. Але очікую, що буде багато гуртів, які вітатимуть "Онейроїд", заради них і прийшов. Постараюся бути до кінця, адже у нас не часто відбуваються концерти, які тривають по 6-7 годин».

А от компанія подруг з Кременчука спеціально приїхала до обласного центру, аби послухати своїх кумирів:

«Ми приїхали з Кременчука спеціально на концерт. Дуже поважаємо цих людей, вони дуже творчі, дуже давно цим займаються. Ми дуже раді, що сюди потрапили, у вашу Полтаву. Ми з задоволенням будемо сьогодні слухати і "Онейроїд", й інші гурти».

Полтавець Тарас радіє, що «Онейроїд» нарешті виступає в концерт-холі, де достатньо місця для всіх його шанувальників:

«Я за їхньою творчістю слідкую років шість. Їхня музика мені подобається концептуальністю. У середньому, раз на рік ходжу на концерти, щоб не набридало. Іноді вдома слухаю. Добре, коли в такому закладі організовується концерт. Коли це раніше було в підвальчику "Сто доріг", то там було тіснувато. А ще подобається, що гостей запросили».

Марина з подругами цього вечора вперше почула пісні «Онейроїда», але припускає, що могла б стати прихильницею гурту:

«За творчістю слідкую від сьогодні. Мене запросила знайома, вона дуже любить цей гурт. Ми з дівчатами прийшли її підтримати і, можливо, теж станемо фанатами цієї групи».

А Сергія музика «Онейроїда» надихає:

«Я, взагалі, мало знаю альбомів, але коли "Онейроїд" виступає на фестивалях, особливо пов'язаних з фолком, то завжди це подія, яка перевертає людей. Завжди ця музика надихає. У них є не тільки талант, а ще й громадянська позиція, яку вони відстоюють і несуть у маси. А стосовно музики, я вважаю, що вона дуже мелодійна і наповнена змістом. До речі, фолкові мотиви вносять різноманіття і повертають нас у минуле, яке ми не повинні забувати. У мене є мрія, яка з'явилася у зв'язку з піснею "Кам'яна могила". Ця пісня мне надихнула, я хочу обов'язково туди з'їздити, оскільки це таке місце, де має побувати кожен українець».

Автор: Наталія Норіцина