Онейроїд - сновидне затьмарення свідомості з напливом мимоволі виникаючих фантастичних уявлень, мрій

Майбутнє без Різдва, але з «Онейроїдом». Полтавський гурт відсвяткував 23-річчя

29.12.2015, depo.poltava

Цими вихідними культова полтавська команда відзначила 23-й день народження. Привітати зі знаменною подією до арт-пивниці "Сто доріг" зійшлися друзі, шанувальники, музичні гурти. З Краснокутська Харківської області на іменини завітав гурт "Яри". 23 роки - дата не кругла, проте для гурту символічна. Справа в тому, що 23 роки тому 23-річні Андрій Боркунов та Анатолій Волик розпочинали історію музичного колективу.

Андрій Боркунов, Оксана Дронова

Анатолій Волик

"За ці роки змінилося багато чого, наприклад, клімат. Насувається глобальне потепління. Коли ми створювали "Онейроїд", лежало багато снігу, а зараз плюсова температура і дощ. Друга зміна - в гурту з'явилися інструменти, своя репетиційна база. До 2000 року ми були "бомжами". Хто такий "бомж" у термінології футбольних клубів? Це команда, яка добре грає, але не має свого стадіону. Ми грали класно, отримували задоволення, але не мали свого "стадіону". Репетиційну базу вважаю основним матеріальним досягненням колективу. А музичне досягнення полягає в тому, що гурт хоч і не віднайшов свого стилю, проте все ж зайняв своє місце в музичному житті Полтави", - розповів ідеолог та автор всіх текстів "Онейроїду" Анатолій Волик.

За 23-річну історію гурт кілька разів змінював склад, стиль музики, випустив шість повноформатних альбомів. Музичного матеріалу "Онейроїд" має на кілька альбомів наперед, над яким зараз посилено працює. Втім, гурт не забуває про концертну діяльність: музиканти активно гастролюють містами України. Їх тепло приймають у Кременчуці, Харкові, Києві, на їхньому рахунку чимало фестивалів по всій Україні.

На такий успіх лідер гурту Андрій Боркунов не розраховував. Чесно зізнається, що тоді, в далекому 1992 році, такий успіх їм лише снився.

"Хто б міг подумати, що тоді, коли ми з Толіком грали "Гражданскую оборону" на вулиці в самісінькому центрі Полтави, "Онейроїд" святкуватиме 23 річницю. Музика була нашим захопленням, причому несерйозним, нами керувало лише бажання грати і розважати публіку. І лише з часом ми зрозуміли, що "Онейроїд" - це не просто захоплення, а улюблене заняття, яке робить нас щасливими людьми", - розповів Андрій Боркунов.

Привітати іменинників прийшли друзі та колеги по музичному цеху. В перший день гостей розважали гурти "Гаррі Гарін", "Яри", Транс-Формер" та "Майор Пронін". Другого дня публіку вітали "10 негретят", "Сухарі23" і "Ктулху". Лідер гурту "Транс-Формер" Валерій Мельник давній друг "Онейроїду". Розповідає, що музичний шлях колективи розпочинали практично разом:

"Познайомилися ми на концерті "Червона рута" років 20 тому. Разом з "Арахнофобією" та "Онейроїдом" потрапили в одну гримерку. На той час "Онейроїд" грав уже три роки, заявив про себе та мав авторитет у Полтаві, а для нас це був перший виступ. Зараз ці спогади видаються смішними, зважаючи на те, що "Транс-Формер" має 20-річну історію, а "Онейроїд" - 23 за плечима. Тоді ми дивилися на них, як на беззаперечних авторитетів, а нині вони наші друзяки. Ми працюємо в різних напрямках музики, проте я з задоволенням стежу за їхнім розвитком. Неодноразово говорив їм, що якби не був музикантом, то долучився б до їхнього фан-клубу та їздив би за ними на всі концерти. Але не можу цього робити, бо їжджу зі своїми концертами. Мені подобається, що вони грають: психодел, а зараз взагалі пішли у автентику. "Онейроїд" - класна команда, яка зробила багато не лише для Полтави, а й для музики всієї України."

Гості впевнені, що наступного року "Онейроїд" знову збере велику родину для святкування чергової річниці.

"Папа Римський нещодавно сказав "Це останнє Різдво для багатьох з вас". Я бачу майбутнє без Різдва, тому що так говорить Папа, а "Онейроїд" гратиме в просторі, позбавленому релігійності. І це буде абсолютно нова сторінка в історії людства", - таким бачить майбутнє гурту Анатолій Волик.

Світлана Борисенко