Онейроїд - сновидне затьмарення свідомості з напливом мимоволі виникаючих фантастичних уявлень, мрій

Онейроїд: історія. 2000-2009 р.

2000-2003 рр. – «обкатка» програми «Гибернация» у полтавських клубах «Робін Гуд», «Парсуна», «Радуга», «Спейс», у концертних залах міста. Настає період експериментів з електронною музикою (проекти «Partyzan-party», «Под-dans-полье», «Короленко» (останній – спільно з групою «Птенцы Геринга» (згодом – «Призрак Баобаба»). Хіти програми «Гибернация»: «Тhe Bog», «Кай и Герда», «Одно сплошное время».

2004-2005 рр. – робота над програмою «Бетон», що являла собою синтез пост-року та танцювального саунду середньої жорсткості в стилі light-industrial. Група досі використовує елементи панку. Програма «Бетон» стає популярною в Полтаві (показана у клубах «Робін Бобін», «Наутілус»), в клубах Харкова («Черчілль», «Форт», «Остання барикада», «Агата»). Як данину своїм «концептуальним вчителям» «Онейроїд» у 2004 році організовує триб’ют-концерт «Г.О.», де виступали місцеві групи «Насрать!», «Круті педали» (нині – О.Torvald), «Rotten sound», «Линки», «Червяки» та інші.

Також «Онейроїд» з найпершого фестивалю «Маzепа-FEST» у 2003 році аж до 2009 щороку бере в ньому участь; фестиваль «Автограф» (диплом фестивалю 2000, 2002), екстрим-шоу «Веломанія» (2004, 2005, 2006).

2004 рік – в групу приходить Макс Ржеко (бас-гітара).

З 2006 року починається робота над новим альбомом «Led».

Склад групи станом на початок 2006 року: Бурлік (вокал), Іван Оборожній (гітара), Макс «Dafunky» Ржеко (бас), Гоша Малюков (барабани), Олексій Самарін (гітара), Анатолій Волік (тексти).

5 жовтня 2006 року в клубі «Стелс» «Онейроїд» провів перше в Полтаві noise-party, під час якого вперше відбулася презентація нової електронної програми Noisex, зіграної наживо на трьох ноутбуках (Андрій Боркунов, Ваня Оборожній, Анатолій Волік).

З 2007 року в «Онейроїд» приходять трубач та флейтист Фелікс Бродський, а також Андрій «Кефір» Снітко (ноутбук).

У лютому 2007 року група виступила на «Рок-ударі» в Полтаві, а у червні – на «Мазепа-фесті». У травні ж було презентовано нову програму «Led» — музика групи тяжіє до синтезу найрізноманітніших стильових течій. На думку багатьох, це найсильніші композиції за всю історію творчості групи.

Наприкінці 2007 року з групи йде Іван Оборожній (у власний пост-роковий аудіо-відео проект «Фреон»), але бере участь у записі альбому «Бетон», який, втім, так і не був доведений до втішного результату. Одночасно на тогочасних виступах знов можна побачити Воліка в ролі басиста, адже Максу Ржеко довелося після Івана тимчасово взятися за гітару.

У березні 2008 року по групи повертається учасник першого складу групи Валерій Власенко – цього разу на місце гітариста.

Всі концерти 2008 року Бурлік присвятив пам’яті Єгора Лєтова. У квітні 2008 року у Полтаві проходить організований «Онейроїдом» триб’ют Єгору Лєтову на якому виступає також немало груп з інших міст.

На початку 2008 року група записує демо-альбом «NATASHA», саунд якого суттєво відрізняється від попередніх альбомів. Перший раз його було презентовано у Харкові навесні 2008 року. Вокалістка «Онейроїда» Оксана Дронова (екс-Jam Cherry) дуже переконливо демонструє власні можливості у психоделічному spoken-word, який складає серцевину цієї програми.

У липні 2008 року «Онейроїд» дає у полтавському клубі «22» один з найбільш душевних концертів за всю свою історію: анплагд у дуже лаконічному складі — Бурлік (вокал), Валера Власенко (гітара), Волік — бас, Фелікс (труба, флейти), під час якого було зіграно багато давніх пісень.

Ранньої осені група вдруге вибирається в тріп на плато Карабі в Криму, де грала під землею у печері Віола. Там відбувається також спільний сейшен з групою «Дахабраха».

З вересня 2008 року іде паралельна робота над створення нового концептуального альбому «Giftstoffe» (з німецької – «отруйні речовини») та його студійним записом, який цього разу завершується більш ніж успішно і видається на лейблі Moon Records на початку жовтня 2009 року.

Завдяки участі Валерія Власенка, який був саундпродюсером цього альбому (третього офіційного в історії колективу), саунд «Онейроїда» стає жорстким та дуже динамічним.

На самому початку роботи над альбомом «Giftstoffe» пізньої осені 2008 року молодий український поет, блогер та музичний критик Максим Солодовник приходить до групи в якості її менеджера і з того часу «Онейроїд», який все частіше тепер пишеться латиницею як Oneyroid, та починає свій наступ на інтернет-простори (Livejournal, MySpace).

Водночас група посилює концертну активність: з грудня 2008 року, коли в київському клубі «Філін» на Куренівці було вперше презентовано програму «Giftstoffe», група дає серію концертів у різних містах України – всього близько 20 за 2009 рік. Помітною подією серед них став виступ на одній сцені з відомим німецьким гуртом «Mamasweed» у Полтаві.

У концертах цього періоду та запису альбому «Giftstoffe» бере участь давній знайомий групи Володимир Гречуха (перкусії), який, однак, не пробув у групі більше року.

Навесні 2009 року група дає незабутній концерт у харківському Планетарії з програмою «NATASHA», який за рік суттєво «виріс» та збагатився різноманітними рисами та композиціями. Майже весь концерт було записано зі звукорежисерського пульту.

У травні 2009 року Oneyroid запрошує до Полтави молодий проект всенародно улюбленого Олександра Піпи (екс-ВВ, екс-БОРЩ) @TRAKTOR для спільного виступу, який в результаті став справжньою подією для Полтави. Також цей концерт став першим шоу для нового перкусіоніста Дмитра Білоконя.

У жовтні 2009 р. альбом «Giftstoffe» (з німецької – «отруйні речовини») видається на лейблі Moon. Стиль альбому «Giftstoffe» можна визначити як психоделічний мілітарі-індстаріал рок. 3 жовтня відбулась презентація альбому «Giftstoffe» в клубі «Бочка» (м. Київ), де разом з «Онейроїдом» виступили @TRAKTOR.

Альбом «Giftstoffe» стає однозначно найкращим за звуком, концептуальністю та відшліфованістю за всю історію групи і практично одразу по виході починає здобувати позитивні та захоплені відгуки слухачів та фахівців.

Після випуску альбому «Giftstoffe» група шліфує нову концертну програму «Ходень», яка – вперше в історії колективу — є повністю україномовною.

Вперше представлені публіці ще у вересні 2009 р. на «Мазепа-фесті», пісні альбому «Ходень» завдяки зіграності групи швидко набувають чітких обрисів. Їхній саунд знов кардинально відрізняється від альбому-попередника (що для Oneyroid є доброю традицією і мало не написаним правилом) і являє собою щось на зразок етно-психоделічного року з дуже різноманітними та нестандартними рисами.

Восени 2009 року група організовує в Полтаві триб’ют групі «Брати Гадюкіни» на знак пошани до померлого у серпні лідера Сергія Кузьмінського, музика якого багато значила для учасників команди. Oneyroid також виступає на цьому заході у розширеному складі: на сцені грають одночасно 10 музикантів, у тому числі один з давніх учасників групи Андрій Воробйов (соло-гітара).

<< Назад: 1992–1999 роки

Далі: 2010–2014 роки >>